Historia

Klub LZS Hadra został założony w 1983r. z inicjatywy Stanisława Olejarza, Gerharda Mąkosa i Mariana Mateja.
Pierwszym prezesem klubu został S. Olejarz, który pełnił tę funkcję nie przerwalnie przez 18 lat aż do 2001 roku. Kolejnym prezesem klubu został wybrany na cztery lata Adam Bąk. Po zakończonej kadencji na stanowisko prezesa wrócił Stanisław Olejarz którego po kilku latach zastąpił Tomasz Wołowczyk który nadal pełni tą funkcję. Boisko sportowe w Hadrze wybudowano w latach 1982 - 1983 w czynie społecznym, przy pomocy PGR Hadra. W 1993 roku po raz pierwszy w historii uzyskaliśmy awans do klasy A. W 1999r nazwa drużyny została zmieniona na LKS ŻWIREX Hadra która obowiązuje aż do dnia dzisiejszego. Do największych sukcesów klubu należy zaliczyć awans do "A" - Klasy w 1993,2002, 2008 oraz 2014 roku. Obecnie w klubie, oprócz drużyny seniorskiej występuje drużyna z kategorii Junior Starszy pod skrzydłami dwójki trenerów Witolda Raja i Wioletty Kurek. Nasz zespół występuje w Klasie B, a w klubie liczba zawodników jest bliska 50. Na prezesa klubu ponownie został wybrany Tomasz Wołowczyk, wiceprezesem od spraw finansowych został Grzegorz Jaśkiewicza wiceprezesem od spraw organizacyjnych - Wioletta Kurek, do zarządu należy też Mirosław Bachorz.