Mamy to!

Mamy to!

Wczorajszego popołudnia udało się w końcu postawić kropkę nad „i” i awansować do A – klasy. Uczyniliśmy to na pięć kolejek przed końcem sezonu. Przez kłopoty kadrowe trener naszej drużyny – Tomasz Wołowczyk- mógł skorzystać tylko z trzynastu zawodników. Mecz zaczął się kilka minut po siedemnastej. Goście rozpoczęli go w dziesiątkę i grali tak przez 20 minut. Po kwadransie gry faulowany przez bramkarza gości został Witold Raj, a sędzia tego spotkania wskazał na jedenasty metr. Faulującego ukarał żółtą kartką. Do rzutu karnego podszedł Sylwester Seliga i pewnym strzałem wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie. Chwilę później dojechał jedenasty zawodnik rywali, lecz dwie minuty później po akcji Witolda Raja piłkę w polu karnym otrzymał Dawid Pisarek i pewnym strzałem po długim słupku pokonał bramkarza gości po raz drugi. Do przerwy już się nic nie zmieniło, natomiast po przerwie przeprowadziliśmy kilka groźnych sytuacji. Jednak w większości z nich nasi gracze znajdowali się na pozycjach spalonych, przez co akcje zostały przerywane przez arbitra. Po około godzinie gry otrzymaliśmy rzut wolny zza pola karnego rywali. Do piłki przymierzył się Dominik Mąkos i pewnym strzałem lewą nogą pokonał bramkarza Unii. Dokonaliśmy dwóch zmian. Boisko opuścili Dawid Pisarek oraz Witold Raj a na ich miejscu pojawili się Wojciech Trzop i Grzegorz Jaśkiewicz. Na piętnaście minut przed końcem goście strzelili honorową bramkę z rzutu wolnego, lecz nasza drużyna odpowiedziała już dwie minuty później. Prostopadłą piłkę zagrał Wojciech Trzop, dopadł do niej Sylwester Seliga i pewnym strzałem zdobył swoją 31. bramkę w sezonie. Koniec meczu wygrywamy 4:1 i jesteśmy pewni gry w A – klasie. Do końca sezonu zostały trzy spotkania. Kolejno: Lubecko, Borowe oraz ostatni pojedynek – Koszęcin. Czas podsumowań jeszcze nadejdzie, pozostała nam jeszcze walka o mistrza.

Skład podstawowy: Krzysztof Trzop – Łukasz Gansiniec, Andrzej Kachel, Tomasz Szpak, Mateusz Sowa – Dawid Pisarek, Jakub Duda, Jakub Wrzesień, Dominik Mąkos – Sylwester Seliga, Witold Raj

Rezerwa: Wojciech Trzop, Grzegorz Jaśkiewicz

Bramki: 2x Sylwester Seliga, 1x Dawid Pisarek, 1x Dominik Mąkos

Asysty: 1x Witold Raj, 1x Wojciech Trzop

Żółte kartki: 1x Jakub Duda, 1x Sylwester Seliga

Trener: Tomasz Wołowczyk
Widzów: ok. 100