Mocny początek!

W piękne niedzielne popołudnie na inaugurację rozgrywek Lublinieckiej A – klasy nasza drużyna podjęła na własnym boisku Błękitnich Herby. Od początku spotkania na boisku można było dostrzec przewagę naszej drużyny. W 10 minucie piłkę odzyskał Krzysztof Wąsala, a fenomenalnym rajdem i zdobyciem bramki popisał się Jakub Duda. Reszta gry wyglądała tak samo, nasza drużyna dominowała, mieliśmy wiele rzutów rożnych, wolnych, sytuacji lecz nic nie znalazło drogi do siatki. Błękitni głównie czekali na kontry, gdzie podczas jednej z nich trafili w słupek bramki strzeżonej przez Krystiana Korbla. W końcówce pierwszej połowy wiele się wydarzyło, faulowany w polu karnym został Seliga, a chwilę później pewnie wykonał jedenastkę. W ostatniej akcji pierwszej połowy nasz bramkarz niestety musiał skapitulować, piłka po mocnym strzale zawodnika z gości odbiła się rykoszetem od naszego obrońcy i totalnie zmyliła naszego bramkarza. Na przerwę schodziliśmy z lekkim niedosytem ponieważ wynik mógł być bardziej korzystny. Z doświadczenia wiemy że nasze drugie połowy są o wiele lepsze niż pierwsze. Kolejna bramka była autorstwa Patryka Wołowczyka, który w sytuacji sam na sam położył bramkarza rywali i skierował futbolówkę do siatki. Kilka minut później w wyniku zamieszania w polu karnym piłkę do bramki mocnym strzałem skierował Dawid Pyka. Dosłownie dwie minuty po faulu Wojciecha Trzopa sędzia tego spotkania wskazał na wapno, a rzut karny pewnie wykonał zawodnik z Herb. W ostatnich dziesięciu minutach zobaczyliśmy jeszcze trzy bramki. Pierwszą z nich mocnym strzałem z pięciu metrów zdobył Rafał Wąsala, drugą zdobył Sylwester Seliga ponownie z rzutu karnego. Ostatni akord w tym spotkaniu należał do gości, którzy strzałem zza pola karnego zdobyli ostatnią bramkę w tym spotkaniu. Mecz był jednostronny i mieliśmy nad nim pełną kontrolę, szkoda tylko że nie udało się zdobyć większej ilości bramek. Już w sobotę na nasze boisko zawita drużyna z Koszęcina.

Skład podstawowy: Krystian Korbel – Krzysztof Trzop, Andrzej Kachel, Tomasz Szpak, Tomasz Wołowczyk – Krzysztof Wąsala, Jakub Duda, Dawid Pyka, Rafał Wąsala – Patryk Wołowczyk, Sylwester Seliga

Rezerwa: Wojciech Trzop, Wiesław Kasprzak, Kamil Mienkina

Bramki: 2x Sylwester Seliga, 1x Patryk Wołowczyk, 1x Jakub Duda, 1x Rafał Wąsala, 1x Dawid Pyka

Asysty: 1x Dawid Pyka, 1x Patryk Wołowczyk