Pierwszy remis w sezonie!

Sobotniego popołudnia w Sadowie rozegraliśmy mecz XX kolejki lublinieckiej B – klasy z Tajfunem Harbułtowice. Był to mecz derbowy, więc można było się spodziewać walki od pierwszych minut. Pierwsza połowa należy do naszej drużyny. To my kontrolujemy grę i próbujemy swoich sił. Strzały z rzutów wolnych Sylwestra Seligi i Dominika Mąkosa niestety nie znajdują drogi do bramki rywali. Łukasz Tyniec, uderzając głową, trafia w słupek, a Krzysztof Trzop nie wykorzystuje sytuacji stuprocentowej i nie trafia w ogóle w światło bramki. Druga część pierwszej połowy to bardziej wyrównana gra obu drużyn. W końcu po 30 minutach gry, po faulu Tomasza Szpaka, w pobliżu pola karnego, drużyna gospodarzy wykorzystuje stały fragment gry, perfekcyjnie zdobywając bramkę po strzale głową kapitana. Pod koniec pierwszej połowy boisko opuszcza Krzysztof Trzop a w jego miejsce melduje się Dawid Pisarek. Do przerwy wynik jest mało satysfakcjonujący – przegrywamy 1:0. Po przerwie dalej próbujemy. Prowadzimy grę, lecz piłka nie znajduje drogi do bramki rywali. Gospodarze wychodzą z kontrami. Jedną z nich fenomenalnie powstrzymuje nasz bramkarz- Kamil Sowa, odbijając strzał rywali nogą. Gdy już wszyscy są pogodzeni z porażką, w 94 minucie faulowany w pobliżu środka boiska zostaje Jakub Wrzesień. Do piłki ustawionej w odległości około 35 metrów od bramki rywala, genialnym strzałem prosto w same okienko popisuje się Sylwester Seliga. Sędzia tego spotkania tuż po tej bramce kończy mecz. Punkt, zdobyty w ostatniej minucie spotkania, który nie dał nam jeszcze awansu, ponieważ drużyna z Lisowic pokonała u siebie Borowe. Do zdobycia 12 punktów, a nasza przewaga nad Lisowicami wynosi właśnie 12 oczek. A już w niedzielę rozegramy z nimi spotkanie o awans!

Skład podstawowy: Kamil Sowa – Łukasz Gansiniec, Andrzej Kachel, Tomasz Szpak, Karol Siwiec – Łukasz Tyniec, Jakub Wrzesień, Dawid Pyka, Dominik Mąkos – Krzysztof Trzop, Sylwester Seliga

Rezerwa: Wojciech Trzop, Mateusz Sowa, Dawid Pisarek, Grzegorz Jaśkiewicz, Kamil Ochman

Bramki: 1x Sylwester Seliga