Zwycięstwo w ciężkich warunkach...

Wczorajszego niedzielnego popołudnia o godzinie 16:00 spotkaliśmy się w Glinicy na pojedynku z rezerwami miejscowego Promienia. Spotkanie poprowadziła trójka sędziowska delegowana przez wydział sędziowski w Lublińcu - Kowolik, Gawin, Korzonek. Mecz ten był bardzo ciężki ze względu na fatalne warunki atmosferyczne. Ale zaczynając od początku, mecz rozpoczęliśmy w najlepszym dostępnym składzie od pierwszych minut było widać że Promień łatwo swojej skóry nie sprzeda. Cała pierwsza połowa była bardzo ciężka, kilkukrotnie fenomenalnymi interwencjami popisywał się nasz bramkarz - Kamil Sowa, w między czasie żółtą kartką zostali ukarani Łukasz Tyniec oraz Łukasz Gansiniec. Na przerwę schodziliśmy bez zdobyczy bramkowej. Na początku drugiej połowy za Dawida Pykę który tego dnia zmagał się z chorobą na boisku zameldował się Michał Skałka. Druga odsłona gry już wyglądała znacznie lepiej w naszym wykonaniu. Stwarzaliśmy dużo sytuacji lecz żadna z nich nie znalazła drogi do bramki. W 67 minucie żółtą kartką został ukarany Dominik Mąkos która elimnuje go z kolejnego spotkania. W 77 minucie po akcji Mariusza Bondzy, który minął kilku rywali i zagrał do Sylwestra Seligi a ten otrzymując piłkę poszukał dryblingu w polu karnym, zawodnik z Glinicy faulował naszego napastnika lecz sędzia skorzystał z przywileju korzyści i puścił grę dalej z czego skorzystał nasz skrzydłowy Łukasz Tyniec kierując piłkę w dolny róg bramki. Tuż po zdobytej bramce z boiska zszedł Wiesław Kasprzak a na jego miejsce na murawie zameldował się Robert Załęski. Na zegarze widniała 82 minuta piłkę długim zagraniem Mariusz Bondza kieruje do Sylwestra Seligi, ten zostaje faulowany w polu karnym i sędzia tego spotkania wskazał na "wapno". Do rzutu karnego podszedł sam poszkodowany i pokonał pewnym strzałem bramkarza drużyny przeciwnej. W 85 minucie na boisku za Jakuba Dudę zameldował się Dawid Pisarek. Wynik ten dowieźliśmy już do końca spotkania. Zwycięstwo bardzo cieszy ponieważ było to bardzo ciężkie spotkanie, najważniejsze są trzy punkty i kontynuowanie fenomenalnej passy 6 spotkań wygranych z rzędu. A już w najbliższą sobotę podejmujemy na własnym boisku drużynę Tajfuna Harbułtowice, już dziś zapraszamy wszystkich na to spotkanie.

LKS PROMIEŃ II GLINICA 0:2 LKS ŻWIREX HADRA

Skład podstawowy: Kamil Sowa, Łukasz Gansiniec, Andrzej Kachel, Tomasz Szpak, Wiesław Kasprzak, Łukasz Tyniec, Dawid Pyka, Jakub Duda, Mariusz Bondza, Dominik Mąkos, Sylwester Seliga

Rezerwa: Michał Skałka, Dawid Pisarek, Robert Załęski, Grzegorz Jaśkiewicz, Remigiusz Maniura

Bramki: 1x Sylwester Seliga, 1x Łukasz Tyniec

Asysty: 1x Sylwester Seliga

Żółte kartki: Łukasz Tyniec (Faul), Łukasz Gansiniec (Faul), Dominik Mąkos (Faul)

Trener: Grzegorz Jaśkiewicz
Widzów: ok. 50