Coraz bliżej celu!

Dzisiejszego popołudnia podejmowaliśmy u siebie drugą drużynę A – klasowego Promienia Glinica. Skład rozpoczynający to spotkanie był identyczny jak w czwartek. Mecz od początku był pod nasze dyktando, wymienialiśmy duże ilości podań lecz ciężko było się dostać w pole karne, a gdy już dochodziliśmy do strzału które oddawał Łukasz Tyniec, Sylwester Seliga to albo były one blokowane, albo bronił bramkarz gości. Po 20 minutach gry drużyna z Glinicy wyszła z kontratakiem który zakończył się objęciem prowadzenia przez Promień. Nasza drużyna podrażniona wynikiem próbowała doprowadzić do wyrównania lecz z marnym skutkiem. W 44 minucie boisko opuścił kontuzjowany Dawid Pyka a na jego miejsce pojawił się Krzysztof Trzop. Podczas doliczonego czasu pierwszej połowy podczas zamieszania w polu karnym piłka znalazła się przy linii bocznej gdzie świetnym podaniem popisał się Karol Siwiec, a bramkę wyrównująca strzelił zawodnik, który pojawił się dwie minuty wcześniej na placu gry – a mianowice Krzysztof Trzop. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem remisowym. Od samego początku drugiej części spotkania szukaliśmy bramki dającej prowadzenie. Drużyna gości ani razu nie pojawiła się w polu karnym. Po godzinie gry podanie od Jakuba Dudy otrzymał Łukasz Tyniec, który popisał się fenomenalnym uderzeniem zza pola karnego i objęliśmy prowadzenie. Kolejne piętnaście minut gry dalej przebiegało pod nasze dyktando szukaliśmy sytuacji i strzałów, lecz żaden z nich nie znalazł drogi do siatki. Aż w końcu w 76 minucie po kolejnym podaniu Jakuba Dudy drugą bramkę strzelił Łukasz Tyniec. Na pięć minut przed końcem spotkania po trzeciej dzisiejszego dnia asyście Jakuba Dudy piłkę do bramki z daleka skierował Sylwester Seliga zdobywając swoją 28. bramkę w tym sezonie. Koniec meczu wygrywamy 4:1. Do końca sezonu zostało do zdobycia 15 pkt a nasza przewaga nad Lisowicami wynosi 14 punktów, wniosek jest prosty zapraszamy wszystkich w sobotę o 17 na pojedynek do Sadowia z Tajfunem Harbułtowice, zwyciężając to spotkanie zapewnimy sobie awans do A – klasy!

Skład podstawowy: Kamil Sowa – Karol Siwiec, Andrzej Kachel, Tomasz Szpak, Witold Raj – Łukasz Tyniec, Jakub Duda, Jakub Wrzesień, Dominik Mąkos – Dawid Pyka, Sylwester Seliga

Rezerwa: Krzysztof Trzop, Wojciech Trzop, Grzegorz Jaśkiewicz, Dawid Pisarek, Łukasz Gansiniec

Bramki: 2x Łukasz Tyniec, 1x Krzysztof Trzop, 1x Sylwester Seliga

Asysty: 3x Jakub Duda, 1x Karol Siwiec

Żółte kartki: 1x Jakub Duda

Trener: Tomasz Wołowczyk
Widzów: ok. 70