Zwycięstwo w dobrym stylu...

Wczorajszego gorącego popołudnia podejmowaliśmy na własnym boisku drużynę Victorii Strzebiń. Spotkanie od pierwszej minuty wskazywało na to, że będzie ono bardzo wyrównane i zacięte, lecz to nasza drużyna objęła prowadzenie w 21. minucie spotkania. Fenomenalnym podaniem popisał się Jakub Duda, a Sylwester Seliga, w sytuacji „sam na sam”, skierował piłkę przy prawym słupku i zdobył swoją 25. bramkę w sezonie. Do przerwy sytuacja na boisku nie uległa zmianie. Nasi goście próbowali coś zdziałać, lecz z marnym skutkiem. Po przerwie nasza drużyna narzuciła swój styl gry. W 56. minucie piłkę otrzymuje Sylwester Seliga, który trafił w słupek, jednak bramkarz Strzebinia był już bezradny przy dobitce Łukasza Tyńca. Kolejne minuty gry mijały spokojnie, Victoria usiłowała coś wskórać, ale bez rezultatu... do czasu. W 68. minucie, fenomenalnym strzałem z rzutu wolnego, popisał się zawodnik gości- Patryk Musik. Już pięć minut później ten sam zawodnik skierował piłkę do siatki, doprowadzając do wyniku remisowego. Bramka ta była ostatnim poważnym zagrożeniem ze strony Strzebinia. W 80. minucie piłkę za plecy obrońców zagrał Łukasz Tyniec, a do siatki skierował ją Sylwester Seliga. Już dwie minuty później został on faulowany w polu karnym a sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem skompletował hattricka. Do końca meczu już nic się nie zmieniło. Pod koniec spotkania dokonaliśmy trzech zmian. Boisko opuścili kolejno Witold Raj, Dawid Pyka oraz Karol Siwiec, a na ich miejscu pojawili się Krzysztof Trzop, Wojciech Trzop oraz Dawid Pisarek. Ważne zwycięstwo naszej drużyny oraz zwycięstwo drużyny z Koszęcina spowodowało, że nad Strzebiniem, który zajmuje obecnie 4. miejsce, mamy już 21 punktów przewagi, a nad trzecimi Lisowicami 14 punktów. Kolejne spotkanie już za trzy dni na własnym boisku o 14:00 podejmiemy rezerwy Promienia Glinica, które uległy dziś w meczu na swoim boisku Płomieniowi Borowe.

Skład podstawowy: Kamil Sowa – Karol Siwiec, Andrzej Kachel, Tomasz Szpak, Witold Raj – Łukasz Tyniec, Jakub Duda, Jakub Wrzesień, Dominik Mąkos – Sylwester Seliga, Dawid Pyka

Rezerwa: Krzysztof Trzop, Wojciech Trzop, Dawid Pisarek, Kamil Ochman, Grzegorz Jaśkiewicz

Bramki: 3x Sylwester Seliga, 1x Łukasz Tyniec

Asysty: 1x Jakub Duda, 1x Łukasz Tyniec, 1x Sylwester Seliga

Trener: Tomasz Wołowczyk
Widzów: ok. 100